Informacje o czarownikach

Informacje o czarownikach

W dzisiejszych książkach, jakie publikowane są na rynku, można spotkać się ze wszystkim. Trzeba przyznać, że dzisiaj nie mamy specjalnie do czynienia z tematem tabu. Ale akurat w tym nie ma nic złego. Po tylu latach, kiedy człowiek był z niektórymi tematami ograniczony, czas na poszerzenie swoich możliwości. Dobrze, że człowiek ma dostęp do tak wielu książek, które pozwalają na poznanie fantastycznych bohaterów oraz na poszerzenie swojej wiedzy. Jeżeli ktoś ma ochotę na to, aby poszerzyć swoją wiedzę o czarnoksiężnikach, to powinien chwycić za “Rosyjska czarna magia” (https://www.taniaksiazka.pl/rosyjska-czarna-magia-natasha-helvin-p-1452477.html). Autorką jest Natasha Helvin.

U podstaw kultury

Natasha Helvin to rosyjska pisarka, która bardzo mocną uwagę zwraca na to, co leży u podstaw naszej kultury. Jeżeli ktoś jeszcze nie jest zainteresowany jej osobą, to powinien wiedzieć, że jest to kobieta, która wywodzi się rodu rosyjskich czarownic. Tak, zaraz odezwą się sceptycy, którzy powiedzą, że magia to przeżytek, a Harry Potter to tylko wymyślona postać. Tylko, że tym razem chodzi o coś zupełnie innego. Tu chodzi o pradawne wierzenia. O coś, co tak naprawdę chodzi u podstaw wszystkich wierzeń. Natasha Helvin chce pokazać wierzenia, ideologię, tradycję, która z biegiem czasu zostaje zapomniana. Czas na to, aby pokazać to, co kiedyś było przez wszystkich tak doceniane. Czasy współczesne nie mogą sprawić, aby ludzie zapomnieli od czego tak naprawdę wywodzi się ich kultura.

Praktyki magiczne

Spisując książkę “Rosyjska czarna magia” autorka sięgnęła bardzo głęboko wstecz. Aż do czasów pradawnych wierzeń. Autorka bazowała na wierzeniach etnicznych słowiańskiego kręgu kulturowego. Jak to było w tamtych czasach? W jaki sposób Ci ludzie oswajali się z tematami demonów, śmierci? Tak, dzisiaj powiemy, że demonów nie ma. Czy jesteśmy tego pewni? A może to jest tak, że staramy się ignorować pewne oczywiste fakty, ponieważ tak jest nam wygodniej. Warto przemyśleć ten temat. W tej oto książce można znaleźć wiedzę, która odnosi się do pradawnych praktyk magicznych. Można dowiedzieć się, jakie były kiedyś rytuały magiczne, które były użytkowane nawet przez chrześcijan, a jakie do dzisiaj przetrwały. W Rosji, w rodzinach, które naprawdę mogą pochwalić się imponującą historią bardzo często dochodziło do czegoś takiego, że przepisy i przekazy ludowe były przekazywane z matki na córkę. Czy takie obyczajowe zachowały się do dzisiaj? Wiedza, która jest ukryta w tej książce może naprawdę zaskakiwać. Czas na to, aby ją poznać.